Rejestracja wkrótce

O Forum

Przed nami 20., jubileuszowa edycja Forum Rynku Zdrowia, który odbędzie się w dniach 21-22 października 2024 r. w warszawskim hotelu Sheraton Grand Warsaw. Wydarzenie od lat jest platformą dyskusji między wszystkimi stronami tworzącymi system ochrony zdrowia w Polsce.

Hasłem tegorocznej edycji Forum jest „Dla zdrowia. Razem”. Hasło nawiązuje do głównej idei, która towarzyszy Forum od początku: ochrona zdrowia potrzebuje gry zespołowej i myślenia długofalowego, nie tylko w kontekście tego „co tu i teraz”.

Ubiegłoroczne Forum Rynku Zdrowia, które odbywało się tuż po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych, skupiało się wokół wypracowania rekomendacji dla przyszłego ministra zdrowia. Rekomendacje zawarliśmy w specjalnym wydaniu magazynu Rynku Zdrowia. Do rekomendacji będziemy wracać podczas tegorocznej edycji, analizując, co udało się zrealizować, gdzie są wyzwania, a które rekomendacje wymagają całkowitego przebudowania w związku ze zmieniającym się otoczeniem rynkowym. Przed nami otwiera się bowiem kolejny rozdział w budowaniu systemu ochrony zdrowia w Polsce. W czasie Forum będziemy dyskutować po pierwsze o efektywnym wydaniu ok. 16 mld zł z KPO na zdrowie. Drugim wiodącym tematem będzie prezydencja Polski w UE i to, w jaki sposób ochrona zdrowia może partycypować w tym procesie.

Na tegoroczną agendę składać się będzie ok. 30 sesji tematycznych. Zapraszamy także do Zdrowotnego Hyde Parku, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych uczestników.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Forum będzie Gala, podczas której wręczymy Portrety Polskiej Medycyny – coroczne wyróżnienia Rynku Zdrowia.

Zapraszamy do rezerwacji terminu i do zobaczenia w październiku.

Klara Klinger
redaktorka naczelna, Rynek Zdrowia 

Paulina Gumowska
dyrektorka segmentu wydawniczego zdrowie i lifestyle, Grupa PTWP

Dorota Matysik
dyrektorka Sektora Zdrowie, Grupa PTWP