Forum Rynku Zdrowia Forum Rynku Zdrowia

Prelegenci

A B C D F G H J K L M N O P R S T W Z Ź
Wiktor Janicki

Wiktor Janicki

prezes zarządu

AstraZeneca Pharma Poland

Prezes Zarządu AstraZeneca Polska sp. z o.o., związany z branżą farmaceutyczną od 20 lat. Absolwent Wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dołączył do branży farmaceutycznej w 2003 roku jako analityk finansowy, pełnił coraz bardziej odpowiedzialne funkcje, aby wkrótce zostać dyrektorem finansowym firmy Wyeth w Czechach i na Słowacji. W 2010 roku wrócił do Polski i rozpoczął pracę w Roche jako dyrektor finansowy, a w 2015 roku objął stanowisko dyrektora generalnego Roche Polska. W maju 2021 r. dołączył do AstraZeneca Polska.

Mocno wierzy, że wartości i prawdziwe partnerstwo napędzają zrównoważony biznes. Kieruje się dewizą zgodnie, z którą „główną funkcją przywództwa jest kreowanie nowych liderów, a nie kolejnych naśladowców” – chętnie angażuje się w działania mające na celu wspieranie przyszłych liderów i przedsiębiorców. Pasjonuje się zrównoważonym rozwojem i zwinnymi sposobami pracy, wierząc, że te tematy będą kształtować przyszłość społeczeństwa. W wolnym czasie uwielbia górskie wędrówki w Bieszczadach na rodzinnym Podkarpaciu.

Bierze udział w sesjach:

 • Starzenie się społeczeństwa

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Starzenie się społeczeństwa

  Jak poradzić sobie ze starzeniem się społeczeństwa? Jak postęp medycyny wpływa na jakość życia Polaków? Jakie znaczenie w kontekście starzejącego się społeczeństwa ma profilaktyka?

  Starzenie się społeczeństwa

  • Maciej Banach - sekretarz generalny, Europejskie Towarzystwo Miażdżycowe, przewodniczący, Polskie Towarzystwo Lipidologiczne, CMO, Dairy Biotechnologies, prezes, Think-Tank „Innowacje dla Zdrowia”
  • Małgorzata Czajkowska-Malinowska - koordynator, Oddział Chorób Płuc i Niewydolności Oddychania z Pododdziałem NWM i Pododdziałem Zaburzeń Oddychania w Czasie Snu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, prezes zarządu głównego, Polskie Towarzystwo Chorób Płuc
  • Wiktor Janicki - prezes zarządu, AstraZeneca Pharma Poland
  • Magdalena Kołodziej - prezes zarządu, Fundacja MY Pacjenci
  • Piotr Wróbel - zastępca redaktorki naczelnej, Rynek Zdrowia
  • Wojciech Zgliczyński - prodziekan, Szkoła Zdrowia Publicznego CMKP, wiceprezes zarządu, Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia
POWRÓT