Forum Rynku Zdrowia Forum Rynku Zdrowia

Prelegenci

A B C D F G H J K L M N O P R S T W Z Ź
Katarzyna Kolasa

dr hab. Katarzyna Kolasa

prof. Akademii Leona Koźmińskiego, Zakład Ekonomiki Zdrowia i Zarządzania Opieką Zdrowotną

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Kierowana pasją do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia dr hab Katarzyna Kolasa prof ALK ma ponad 25-letnie doświadczenia akademickiego i biznesowego z obszaru ekonomiki zdrowia.

 

Twórczyni jedynego w Polsce programu szkoleniowego Digital Health Start Me Up w Akademii Leona Koźmińskiego dla liderów transformacji cyfrowej w ochronie zdrowia, którego pierwsza edycja rusza w styczniu 2023. Liderka grupy roboczej ds. sztucznej inteligencji przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. 

 

Wykształcenie zdobyła na międzynarodowych uczelniach między innymi Uniwersytecie York w Anglii, Lund w Szwecji czy też Bergen w Norwegii, a także podczas międzynarodowych kursów doktoranckich z zakresu ekonomiki zdrowia organizowanych przez Szwajcarską Szkołę Zdrowia Publicznego. Jej habilitacja była poświęcona optymalnej alokacji zasobów opieki zdrowotnej.

 

 

Pasjonatka Big Data prowadziła projekt adaptacji uczenia maszynowego w poszukiwaniu optymalnej alokacji tomografów dla Ministerstwa Zdrowia. Katarzyna jest założycielką Global Special Interest Group Digital Health w ISPOR. Celem tej globalnej inicjatywy jest budowanie zmiany w sektorze opieki zdrowotnej wynikających z rosnących możliwości wykorzystania technologii cyfrowych oraz oceny ich wpływu na wyniki zdrowotne. 

 

W Akademii Leona Koźmińskiego Katarzyna jest odpowiedzialna również za International Master Program Health Economics & Big Data (HEBDA), którego pierwsza edycja była finansowana ze środków EU programu Power. 

Jest autorką ponad 50 publikacji JCR i ponad 100 wystąpień na konferencjach międzynarodowych.

Poza pracą  akademicką Katarzyna kieruje działem HEOR w globalnej korporacji PAREXEL zajmującej się między innymi konsultingiem na rzecz innowacyjnych rozwiązań farmaceutycznych, jak i cyfrowych związanych z poprawą zdrowia na całym świecie.

Kolejna książka jej autorstwa The Digital Transformation of the Healthcare System Healthcare 5.0 ukaże się nakładem Routledge w połowie 2023 roku.
 

Bierze udział w sesjach:

 • Rozwiązania cyfrowe i cyberbezpieczeństwo

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Rozwiązania cyfrowe i cyberbezpieczeństwo

  Jak zadbać o bezpieczeństwo danych medycznych? Procedury, nowe rozwiązania. Rządowe programy i środki. Rozdrobnienie systemów czy centralizacja? Budowanie zaufania do systemu e-zdrowia.

  Rozwiązania cyfrowe i cyberbezpieczeństwo

  • 2 - 2
  • 5 - 5
  • 3 - 3
  • 1 - 1
  • 1 - 1
  • 2 - 2
  • 1 - 1
  • 1 - 1
POWRÓT