Forum Rynku Zdrowia Forum Rynku Zdrowia

Prelegenci

A B C D F G H J K L M N O P R S T W Z Ź
Andrzej Jaworski

Andrzej Jaworski

prezes zarządu

PZU Zdrowie

Absolwent studiów doktoranckich z zakresu politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe Polityka gospodarcza, finanse i bankowość na AKSiM w Toruniu, Zarządzanie innowacjami i projektami w WSHiU w Poznaniu oraz studia podyplomowe Executive MBA na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Dreźnie i WSHiU w Poznaniu. Absolwent Etnologii i antropologii kulturowej UAM w Poznaniu.

Do Grupy PZU dołączył w 2016 roku w roli członka Zarządu PZU S.A., a od 2022 roku jest członkiem Zarządu PZU Życie S.A. oraz członkiem Rady Nadzorczej Pekao Investment Banking S.A., PTE PZU S.A., PZU Ukraina. W latach 2020-2021 pełnił funkcję Prezesa Zarządu przedsiębiorstwa VRG S.A., posiadającego marki odzieżowe Vistula, Wólczanka, Bytom i Deni Cler oraz markę W. Kruk z branży jubilerskiej. Od 2019 roku obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu Izby Gospodarczo Handlowej. Wcześniej Przewodniczący Komisji Finansów Publicznych (2015-2016), Wiceprzewodniczący Komisji Skarbu Państwa (2015-2016), członek Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. (2017-2018), Przewodniczący Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” od 2016 roku oraz Prezes Zarządu Stoczni Gdańsk S.A. (2006-2008).

Bierze udział w sesjach:

 • Ubezpieczenia zdrowotne

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Ubezpieczenia zdrowotne

  Jaki jest potencjał prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych? Czy jest to dobre źródło finansowania opieki zdrowotnej w Polsce?

  Ubezpieczenia zdrowotne

  • Artur Białkowski - dyrektor, Pion Usług Biznesowych, członek zarządu, Medicover, wiceprezes, Pracodawcy Medycyny Prywatnej, członek Rady Pracodawców RP
  • Dariusz Dziełak - dyrektor, Biuro Partnerstwa Publicznego i Innowacji, Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Dorota Fal - doradca zarządu ds. ubezpieczeń zdrowotnych, Polska Izba Ubiezpieczeń
  • Andrzej Jaworski - prezes zarządu, PZU Zdrowie
  • Andrzej Mądrala - prezes zarządu, Pracodawcy Medycyny Prywatnej, członek Rady Pracodawców RP
  • Barbara Więckowska - prof. SGH, kierownik, Zakład Innowacji w Ochronie Zdrowia, Instytut Gospodarstwa Społecznego, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
POWRÓT