Forum Rynku Zdrowia Forum Rynku Zdrowia

Prelegenci

A B C D F G H J K L M N O P R S T W Z Ź
Agnieszka Leszczyńska

Agnieszka Leszczyńska

dyrektor generalna, prezes zarządu

Angelini Pharma Polska

Z Angelini Pharma, międzynarodową firmą farmaceutyczną należącą do Grupy Angelini Industries, związana od dziesięciu lat, od czterech kieruje jej biznesem w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu złożonymi portfelami marek z sektora farmaceutycznego. Swoja managerską drogę w tej branży rozpoczęła w Polfarmex S.A. kierując marketingiem i sprzedażą produktów OTC. Wcześniej w Pernod Ricard Wyborowa S.A. odpowiadała za działania marketingowe flagowej marki Wyborowa na kilkudziesięciu rynkach eksportowych.

W biznesie stawia na nowoczesne technologie, a dwa kluczowe dla niej słowa to digitalizacja i efektywność, co w rezultacie przekłada się na dynamiczny rozwój i rentowność zarządzanych przez nią marek. Jak sama przyznaje, najlepiej czuje się w farmacji. Nie bez powodu to właśnie Angelini Pharma Polska jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie psychiatrii zdobywając cenione na rynku nagrody za wprowadzanie na rynek przełomowych terapii, a aspiracją firmy jest zajęcie pozycji europejskiego lidera innowacji.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Paderborn University w Niemczech. Prywatnie pasjonatka jazdy konnej aktywnie działająca na rzecz adopcji porzucanych zwierząt.

Bierze udział w sesjach:

 • Polityka lekowa

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Polityka lekowa

  Podsumowanie aktualnej sytuacji lekowej w Polsce. Wyzwania i rekomendacje dla nowego rządu. 

  Polityka lekowa

 • Co dziś oznacza pacjentocentryzm?

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Co dziś oznacza pacjentocentryzm?

  Co zrobić, by filozofia pacjentocentryzmu była realna do wdrożenia? Jak powinna wyglądać komunikacja na linii lekarz-pacjent? Holistyczne podejście do pacjenta

  Co dziś oznacza pacjentocentryzm?

  • Jakub Adamski - dyrektor, Departament Współpracy, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta
  • Aneta Grzegorzewska - dyrektor ds. korporacyjnych i relacji zewnętrznych, Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.
  • Magdalena Kołodziej - prezes zarządu, Fundacja MY Pacjenci
  • Maria Nowina Konopka - prof. UJ, kierownik, Zakład Nowych Mediów, Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Joanna Kubicka - Poradnia Profilaktyczno-Lecznicza, SPZOZ Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie
  • Agnieszka Leszczyńska - dyrektor generalna, prezes zarządu, Angelini Pharma Polska
POWRÓT