Forum Rynku Zdrowia Forum Rynku Zdrowia

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N P R S T W Z
Jakub Chwiećko

Jakub Chwiećko

Innovation Lead

EIT Health InnoStars

Jakub Chwiećko jest lekarzem i ekspertem z dużym doświadczeniem w innowacjach w ochronie zdrowia, technologiach medycznych, oprogramowaniu jako urządzeniu medycznemu i sztucznej inteligencji. W ramach EIT Health, jednej z największych sieci innowacji w ochronie zdrowia w Europie, odpowiada za współpracę z Warsaw Health Innovation Hub. Jego głównym celem jest wspieranie budowania partnerstwa publiczno-prywatnego, rozwój innowacji w opiece zdrowotnej i wdrożenia pilotażowe.
Przed dołączeniem do EIT Health Jakub był dyrektorem naukowym w polskim startupie uPacjenta. Wcześniej pracował jako Head of Medical Business Creation w startupie wspierającym decyzje kliniczne – Infermedica oraz jako Medical Value Lead w Roche Diabetes Care Germany oraz Dyrektor ds. Medycznych w Fundacji K.I.D.S.. Pracował przy wdrażaniu nowych technologii, tworzeniu Value Proposition, zarządzaniu zespołami medycznymi oraz projektach AI z ukierunkowaniem na fazę badania, rozwój oraz komercjalizacji.
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (kierunek lekarski) oraz Akademii Leona Koźmińskiego (Biznes.AI: Technologia, Prawo, Zastosowanie Sztucznej Inteligencji). Obecnie studiuje na Uniwersytecie w Paryżu Cite (Value Based Health Care) oraz w SGH i WUM (EMBA w Opiece Zdrowotnej). Posiada również certyfikaty z zakresu Agile Project Managementu i Evidence Based Managementu.
„Jestem aktywnym lekarzem oraz doświadczonym dyrektorem/menedżerem z pasją
do budowy rozwiązań i produktów medycznych. Specjalizuję się w MedTech, AI, SaMD (Oprogramowanie jako urządzenie medyczne). Łączę doświadczenie w medycynie klinicznej, pracy w globalnych organizacjach, świecie startupów i katalizatora innowacji.”

Specjalizacje: healthtech, innovation, medtech, AI, Public-Private Partnership, agile, scrum

 

 

 

 

Bierze udział w sesjach:

 • Lekarz przyszłości

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Lekarz przyszłości

  • Wyniki badania "Lekarz przyszłości", przeprowadzonego przez Uczelnię Łazarskiego
  • Automatyzacja i humanizacja medycyny – trendy zmieniające model opieki medycznej
  • "Człowiek orkiestra?” – jakie kompetencje (technologiczne, komunikacyjne, analityczne) będą potrzebne i jak je budować?
  • Lekarze innowatorzy – jak wspierać medyków tworzących przyszłość opieki?
POWRÓT