Forum Rynku Zdrowia Forum Rynku Zdrowia

O wydarzeniu

24 i 25 października 2022 r. odbędzie się w Warszawie XVIII Forum Rynku Zdrowia. Tegoroczna edycja wydarzenia stwarza wyjątkową okazję do wielowątkowej debaty o różnych aspektach funkcjonowania polskiej ochrony zdrowia działającej już nie tylko w dobie kolejnych fal epidemii, ale też w warunkach państwa przyfrontowego.

Dlatego w trwających już pracach nad programem tegorocznego Forum Rynku Zdrowia i konsultacjach z różnymi środowiskami uwzględniamy między innymi skalę problemów związanych z organizacją oraz finansowaniem świadczeń zdrowotnych dla obywateli Ukrainy.

Czy możemy dziś powiedzieć, że pandemia niejako przygotowała nas do działania w warunkach wojny za naszą wschodnią granicą? Czy radzimy sobie w Polsce z niezbędnym niwelowaniem tzw. długu zdrowotnego? Jaki wpływ na priorytety polityki zdrowotnej państwa wywierają nadzwyczajne okoliczności, których doświadczamy od wielu miesięcy?

Ogromny sukces poprzedniej edycji Forum Rynku Zdrowia utwierdza nas w przekonaniu, że poszukiwanie odpowiedzi na powyższe i inne kluczowe dla systemu ochrony zdrowia pytania – w formie szerokich, bezpośrednich dyskusji – jest bardzo potrzebne i oczekiwane. Przypomnijmy, że ubiegłoroczne Forum zgromadziło aż 2 tys. zarejestrowanych uczestników, w tym prawie 1 tys. stacjonarnie. Odnotowaliśmy 49 tys. odtworzeń na żywo sesji, które odbyły się w ramach XVII Forum Rynku Zdrowia.

Tegoroczne Forum tradycyjnie już odbędzie w warszawskim hotelu Grand Sheraton Warsaw. Do wielowątkowej dyskusji w ramach tej organizowanej od 2005 r. jesiennej konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych obecnym stanem oraz przyszłością systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Transmisje i retransmisje debat dostępne będą na stronie wydarzenia. Relacje oraz wnioski z sesji zamieszczać będziemy także w portalu rynekzdrowia.pl i magazynie Rynek Zdrowia. Tematyka poruszana na Forum Rynku Zdrowia stanowi kanwę kolejnych opiniotwórczych publikacji i dyskusji o rekomendowanych rozwiązaniach w polskim systemie opieki zdrowotnej.

Tradycyjnie już zwieńczeniem pierwszego dnia Forum będzie Gala, podczas której uroczyście wręczone zostaną Portrety Polskiej Medycyny – coroczne wyróżnienia przyznawane przez redakcję magazynu i portalu Rynek Zdrowia.

Ufamy, że założenia programowe XVIII Forum Rynku Zdrowia są dla Państwa interesujące i spotkamy się w październiku w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!

Paulina Gumowska
redaktor naczelna portalu Rynek Zdrowia i Sektora Zdrowie Grupy PTWP

Wojciech Kuśpik
prezes Grupy PTWP
inicjator Forum Rynku Zdrowia