Forum Rynku Zdrowia Forum Rynku Zdrowia

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N P R S T W Z
Bożena Szymańska

Bożena Szymańska

pełnomocnik zarządu ds. farmaceutycznych

DOZ SA

Absolwentka wydziału farmaceutycznego Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalista w dziedzinie farmacji aptecznej.

 W latach 80. I 90. pełniła wiele funkcji w Inspekcji Sanitarnej, później w PZF Cefarm Bydgoszcz. Brała udział w prywatyzacji tej firmy z ramienia farmaceutów i pracowników.

Od 2001 roku pełni funkcje prezesa Spółki Apteki Cefarm sp. z o.o. oraz członka zarządu innych spółek aptecznych, skonsolidowanych z grupą PGF obecnie Pelion.

 Członek i współorganizator samorządu aptekarskiego od pierwszych lat jego istnienia.

 Z firmą DOZ S.A. związana od 2008 r. Odpowiada za compliance w aptekach oraz szkolenia farmaceutów w ramach ich rozwoju zawodowego. Inicjatorka i autorka wielu programów szkoleniowych.

 W latach 2016 – 2022 członek Zarządu Związku Pracodawców Aptecznych Pharmanet, od 2021 r. członek Rady Nadzorczej Izby Gospodarczej Farmacja Polska. Reprezentuje DOZ S.A. w organizacjach branżowych i biznesowych, m.in. BCC, Konfederacja Lewiatan, FPP .

Aktywny uczestnik prac legislacyjnych ze strony społecznej, m.in. jak członek Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia przy Ministrze Zdrowia .

Współpracuje z organizacjami pacjenckimi w tym m.in. Federacją Pacjentów Polskich i Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków, przez które została w 2010 roku wyróżniona.

Uczestniczy w uruchamianiu Aptecznych Punktów Szczepień oraz wdrażaniu do aptek sieciowych Opieki Farmaceutycznej i innych usług farmaceutycznych.

 

Bierze udział w sesjach:

 • Kształcenie kadr medycznych w Polsce

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Kształcenie kadr medycznych w Polsce

  • Przed- i podyplomowa edukacja profesjonalistów medycznych – zmiany wdrożone, postulowane i planowane. Czy wszystko musi robić lekarz?
  • Ocena przebiegu kształcenia specjalizacyjnego – perspektywa rezydentów, kierowników specjalizacji i CMKP
  • O czym mówi ranking miejsc specjalizacyjnych?
  • Studenci VI roku asystentami nauczyciela akademickiego?
  • Kształcenie przyszłych lekarzy na uczelniach niemedycznych – wnioski z dotychczasowych doświadczeń
POWRÓT