Forum Rynku ZdrowiaForum Rynku Zdrowia

O Forum

Za nami Internetowe XVI Forum Rynku Zdrowia (19-20 października 2020 r.). Termin tegorocznego Forum skłaniał do omówienia rozwiązań poprawiających funkcjonowanie polskiego systemu opieki zdrowotnej w szerokim kontekście pandemicznej rzeczywistości, której wszyscy doświadczamy od kilku miesięcy.

Forum Rynku Zdrowia - organizowane od 2005 r. przez Grupę PTWP, wydawcę magazynu i portalu Rynek Zdrowia - stało się jedną z najbardziej prestiżowych i reprezentatywnych debat poświęconych ochronie zdrowia. Każdego roku biorą w niej udział wybitne postaci medycyny, przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, parlamentarzyści, menedżerowie podmiotów leczniczych, eksperci, liderzy przemysłu farmaceutycznego i innych branż związanych z szeroko rozumianym sektorem medycznym.

Tegoroczna edycja Forum Rynku Zdrowia, ze względu na wymogi sanitarne, w całości przeprowadzona została w internecie, bez udziału publiczności. 21 debat realizowanych przez studio telewizyjne transmitowaliśmy m.in. w portalu rynekzdrowia pl i na stronie forumrynkuzdrowia.pl. 

Internetowa formuła stała się koniecznością, z drugiej jednak strony pozwoliła uczestniczyć w debatach większej liczbie osób, niż gdybyśmy spotkali się w tradycyjny, stacjonarny sposób. Wszystkie debaty odtworzono live ponad 100 tys. razy!

Internetowe XVI Forum Rynku Zdrowia zainaugurowała dyskusja pt.: „Czy wygrywamy z koronawirusem?”. Debata odnotowała aż 54 tys. odtworzeń, w kulminacyjnym momencie oglądało ją 2,4 tys. osób. Jej uczestnicy odpowiadali, między innymi na pytania: Czy wytyczanie strategii walki z pandemią to zadanie dla polityków czy ekspertów? Modele zarządzania pandemią w wybranych krajach i polskie rozwiązania - kto odniósł sukces? Jak bezpiecznie otworzyć system dla leczenia wszystkich pacjentów, nie tylko tzw. covidowych?

19 października, podczas Internetowego XVI Forum Rynku Zdrowia już po raz piętnasty poznaliśmy Laureatów Portretów Polskiej Medycyny - corocznych wyróżnień przyznawanych w redakcyjnym głosowaniu przez dziennikarzy magazynu i portalu Rynek Zdrowia. Otrzymują je osoby, których działalność wywiera istotny, pozytywny wpływ na naszą ochronę zdrowia. 

Retransmisja wszystkich debat Internetowego XVI Forum Rynku Zdrowia i „Wieczoru Portretów Polskiej Medycyny 2020”, są dostępne na stronie forumrynkuzdrowia.pl (po zarejestrowaniu się). Publikujemy je także w portalu  rynekzdrowia.pl.

Liczne materiały z tegorocznej edycji Forum Rynku Zdrowia znajdą Państwo tutaj - https://www.rynekzdrowia.pl/Listy/XVI-Forum-Rynku-Zdrowia,54737.html

Dziękujemy Państwu serdecznie za tak liczną, zdalną frekwencję podczas Internetowego XVI Forum Rynku Zdrowia. Do zobaczenia za rok!