XII Forum Rynku Zdrowia: telemedycyna to część terapii, nie ciekawostka

MAK/Rynek Zdrowia - 19-10-2016
XII Forum Rynku Zdrowia:  telemedycyna to część terapii, nie ciekawostka

Polska telemedycyna ma już za sobą prawie 25 lat doświadczeń i sukcesów. Nadal jednak zdarza się, że o tych rozwiązaniach mówimy w kategoriach "innowacji" lub "gadżetu". Dlaczego tak się dzieje?

Ponad rok temu włączono w naszym kraju zielone światło dla szerszego stosowania rozwiązań telemedycznych (za sprawą zarządzeń Prezesa NFZ oraz nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarze dentysty) w kardiologii i geriatrii.

Czy dzisiaj możemy już powiedzieć, że te regulacje spowodowały, że telemedycyna zaczyna być wreszcie traktowana jako jedno ze świadczeń opieki zdrowotnej? To kolejne pytanie, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy z sesji podczas XII Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 26-27 października 2016 r.).

W dyskusji panelowej wezmą udział m.in. lekarze różnych specjalności oraz przedstawiciele: Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, a także dostawców rozwiązań telemedycznych.

Główne zagadnienia sesji pt. „Telemedycyna i okolice” (27 października, godz. 10.45-12.00):

• Uwarunkowania prawne rozwijania wdrożeń telemedycznych w Polsce
• Telemedycyna jako część procesu terapeutycznego - przykłady wdrożonych rozwiązań telemedycznych (m.in. zdalne konsultacje medyczne i opieka nad osobami starszymi)
• Technologie mobilne w medycynie

Rejestracja na Forum:
www.forumrynkuzdrowia.pl/2016/pl/rejestracja/183/

Program XII Forum Rynku Zdrowia:
www.forumrynkuzdrowia.pl/pl/sesje/26.html

Podczas tegorocznej edycji Forum Rynku Zdrowia odbędzie się 19 sesji dotyczących zarówno polityki zdrowotnej, organizacji, finansów i zarządzania w ochronie zdrowia, jak również terapii w wybranych dziedzinach medycyny.

W dwudniowej konferencji weźmie udział ponad 1000 osób, w tym 100 prelegentów.

Tradycyjnie już zwieńczeniem pierwszego dnia Forum będzie Gala, podczas której uroczyście wręczone zostaną Portrety Polskiej Medycyny - wyróżnienia przyznawane przez redakcję miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

Więcej: http://www.forumrynkuzdrowia.pl