Prelegenci

B C D F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z
Marcin Czech

Marcin Czech

Członek Zarządu

Dr hab. Marcin Czech, profesor Politechniki Warszawskiej, jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (International MBA), Studium Ekonomiki Zdrowia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej w zakresie programu studiów doktoranckich w dziedzinie zarządzania, specjalistą w zakresie epidemiologii i zdrowia publicznego.

Marcin Czech wykłada w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, współpracuje z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, przez 9 lat pracował jako adiunkt w Zakładzie Farmakoekonomiki Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od około 10 lat jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, pełniąc w przeszłości rolę Prezesa tej organizacji.

Od 2015 roku odpowiada za kwestie związane z Real World Evidence w firmie doradczej QuintilesIMS będąc odpowiedzialnym za region Europy Środkowej i Wschodniej, przedtem zajmował się z ekonomiką zdrowia w firmie Novo Nordisk współtworząc European Health Economics and Outcomes Research Centre of Excellence w tej organizacji.

Jest autorem ponad 200 prac i doniesień z dziedziny zarządzania, ekonomiki zdrowia, farmakoekonomiki i jakości życia, publikowanych zarówno czasopismach zagranicznych m.in.: Endocrine Disorders, Lancet, Interdisciplinary Journal of Economics and Business Law, Human Factors and Ergonomics in Manufacturing, Epidemiology and Infection, Value in Health, Biotechnology & Biotechnological Equipment. jak i polskich: Problemy Zarządzania, Zdrowie Publiczne, Przegląd Epidemiologiczny, Journal of Health Policy and Outcomes Research, Farmakoekonomika, Rynek Zdrowia, Czasopismo Aptekarskie.

Marcin Czech był promotorem ponad 100 prac magisterskich i dyplomowych, jest członkiem rady redakcyjnej Journal of Health Policy and Outcomes Research, Rady Naukowej kwartalnika Farmacja Szpitalna, Kliniczna i Onkologiczna w Polsce i na Świecie. Pełni rolę recenzenta prac badawczych (m.in. jako ekspert Narodowego Centrum Nauki), prac doktorskich i książek, bierze udział w realizacji grantów naukowych m. in. pochodzących z Unii Europejskiej, jest biegłym sądowym w zakresie ekonomiki zdrowia. 

Wypromowane przez niego prace zdobywały nagrody, on sam został uhonorowany nagrodami JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Warszawskiego, w tym nagrodą indywidualną naukową pierwszego stopnia, nagrodą JM Rektora Politechniki Warszawskiej za program edukacyjny z farmakoekonomiki oraz nagrodą „Best and Brightest” firmy Price Waterhouse Coopers.

POWRÓT