
Jakub Kraszewski
dyrektor naczelny
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku
Jakub Kraszewski – z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym związany jest od 2009 roku. Początkowo jako zastępca dyrektora naczelnego ds. personalnych, a następnie, od listopada 2016 roku, jako dyrektor naczelny. Jest wykładowcą w Uczelni Łazarskiego na studiach MBA. Wykłada również na kierunku „Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia” na Uniwersytecie Gdańskim. Jest członkiem rady nadzorczej Szpitali Tczewskich, Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach, Rady do spraw Taryfikacji AOTMiT, wchodzi w skład Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta. W grudniu 2022 roku został prezesem Polskiej Unii Szpitali Klinicznych.
Za osiągnięcia zawodowe nagrodzono go tytułem Menedżera Roku 2019 w Ochronie Zdrowia. W 2021 roku otrzymał Portret Polskiej Medycyny, nagrodę Rynku Zdrowia przyznawaną osobom, które odniosły znaczące sukcesy m.in. w zarządzaniu placówkami medycznymi. W 2022 roku Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zostało laureatem nagrody "Liderzy Zarządzania - najlepiej zarządzane szpitale publiczne" w kategorii "Instytuty i Szpitale Kliniczne". Jakub Kraszewski jako ekspert i propagator zmian w ochronie zdrowia uczestniczy w wielu konferencjach i warsztatach.
Bierze udział w sesjach:
-
Polskie e-Zdrowie (część II). Digitalizacja placówek medycznych - praktyka, realizacje, wdrożenia
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIPolskie e-Zdrowie (część II). Digitalizacja placówek medycznych - praktyka, realizacje, wdrożenia
- Znaczenie rozwiązań teleinformacyjnych w jednostce ochrony zdrowia – perspektywa zarządzających
placówkami, lekarzy i dostawców systemów - Stan informatyzacji szpitali, przychodni i gabinetów lekarskich w Polsce
- Platformy regionalne - przykłady, możliwości integracji z systemami centralnymi
- Wdrożenie systemu informacyjnego – studium przypadku, dyskusja i wnioski
- Jak sprawnie integrować systemy informacyjne w szpitalu – studium przypadku, dyskusja i wnioski
- Bezpieczeństwo gromadzenia, przechowywania i udostępniania e-dokumentacji medycznej
- Znaczenie rozwiązań teleinformacyjnych w jednostce ochrony zdrowia – perspektywa zarządzających